október 19, 2024
2 Nézettség

A mi tippünk: Tottenham – West Ham: 1. félidő: 1

19.10.2024 13:30

A Tottenham a legutóbbi fordulóban a Brighton otthonában 2:3-as vereséget szenvedett, és a kilencedik helyről vág neki a következő küzdelmeknek. A West Hamnek két ponttal kevesebbje van, de legutóbb sikerült megtörniük a győzelmi várakozást, amikor is az újonc Ipswichet hazai pályán egyértelműen 4-1-re legyőzték.

A kétgólos előny elvesztése és a második félidőben eladott labda nem tetszett a Spurs szurkolóinak, másrészt Posztekoglu edző nem fog változtatni a stílusán. A legutóbbi meccsen talán jót tett volna az óvatosabb játék, de ugyanazok a Tottenham-szurkolók követelték a szórakoztató játékstílust, amikor már nem trófeákat nyernek. És ez meg is történik, amit a 14-8-as eredmény is bizonyít. Két győzelem és egy vereség a saját szurkolóik előtt (7:2 az állás) azt sugallja, hogy ezúttal sem fogunk unatkozni.

A West Ham táborában elégedettség uralkodott az Ipswich elleni győzelem után. Julen Lopetegui edző végre megszerezte első hazai bajnoki győzelmét, a szurkolók pedig boldogok voltak – pontosan olyan teljesítményt, amilyet David Moyes távozásakor akartak. Hogy ez azonban messze nem ideális, azt az is alátámasztja, hogy Jarrod Bowent nem hívták be a válogatottba. A vendégek most a pozitív eredményre akarnak majd építeni idegenben, ahol ebben a szezonban még nem kaptak ki (1-2-0).

Mire érdemes fogadni:

Az első félidőket tekintve a Tottenham a második legjobb csapat a ligában – hétből öt alkalommal úgy mentek szünetre, hogy ellenfelük előtt vezettek, amit az első 45 perc PL-eredménye is jelez (8-2). A West Ham ezzel szemben csak egyszer nyerte meg az első félidőt (1-2-4).