HUbookmaker
június 23, 2024
21 Nézettség

Tippünk: Spanyolország – Albánia: győztes Spanyolország/kevesebb mint 3.5 gól a mérkőzésen

24.06.2024 21:00

A csoport első helyét már biztosra vett Spanyolországnak az Euro-selejtező alapszakaszának utolsó fordulójában Albánia ellen kell csodát tennie. Ehhez egy győzelem is elég lenne számukra, négy pont megszerzése elég lehet a nyolcaddöntőbe jutáshoz.

Spanyolország két lenyűgöző teljesítményt nyújtott a tornán, 3-0-ra megsemmisítette Horvátországot, és csak 1-0-ra verte Olaszországot, de egy olyan teljesítmény után, amelytől elállt a lélegzete. A címvédő nem tudta, hova ugorjon először, a La Roja a kezdetektől fogva nyomást gyakorolt rájuk, és csak Donarum kapusnak volt köszönhető, hogy az Azzurik a legszorosabb gólkülönbséggel kaptak ki.

Luis de la Fuente edző olyan csapatot épített, amely tökéletesen működik, direkt és gyorsan játszik, sokszor befejezi, és 20-8-ra lőtte ki az olaszokat (8-1 kapura). Az első két meccsen De la Fuente csak a kezdőcsapatban változtatott a stopposoknál, most több változás lesz a kezdő tizenegyben. Az egyik kényszerből, a középpályás Rodri már két sárga lapot kapott. De a spanyol keret elég széles és erős, a minőség nem nagyon fog csökkenni.

Albánia nem játszik másodhegedűsdit a halálcsoportban, mindkét meccsen elsőként lőtt gólt, Olaszország rekordot jelentő 23 másodperccel később talált be, majd 1:2-re fájóan kikapott. A Horvátország elleni meccs ugyanezt a sémát követte, de végül Albánia a hosszabbítás ötödik percében egyenlíteni tudott, és életben tartotta továbbjutási reményeit. A csapatnak van gólhajtása, veszélyes távoli lövői, a kérdés az, hogy hányszor jut el a célba.

Mire érdemes fogadni:

A két ország kilencedik alkalommal találkozik egymással, és eddig mind a nyolc mérkőzést a spanyolok nyerték meg, összesen 31:3 arányban. A legutóbbi találkozón a La Roja tavalyelőtt 2-1-re nyert hazai pályán egy 90. percben szerzett góllal. Arra lehet fogadni, hogy a mérkőzésen a favorit maximum három góllal nyer.