szeptember 14, 2024
10 Nézettség

A tippünk: Southampton – Manchester United: 2

14.09.2024 13:30

A Southampton újonca egyelőre nem éli meg ideálisan a Premier League új idényének rajtját, amelyben mindhárom eddigi mérkőzését elveszítette. Manchesterben sem elégedettek, hiszen a United legutóbb 0:3-ra kikapott a Liverpooltól, így három forduló után eddig mindössze három pontjuk van.

A Southampton két szoros 0-1-es vereség után legutóbb végre betalált, de sajnos ez sem hozott pontot, hiszen a Brentford otthonában 1-3-ra kikaptak. A rossz rajt az elitben nem újdonság a Szentek számára, hiszen most története során harmadszor (1998/99 és 2012/13) lehet az első csapat, amelyik elveszíti az új szezon első négy mérkőzését. A következő ellenfél nevét figyelembe véve ez nem éppen valószínűtlen.

Nehéz elképzelni rosszabb befejezést a nemzeti szünet előtti első bajnoki feladatra – a Liverpool elleni 0-3-as hazai vereség keményen megviselte a United szurkolóit. A meccs után megindultak a hagyományos találgatások ten Hague edző jövőjéről, de a Vörös Ördögök vezetősége biztosította, hogy továbbra is teljes bizalmat élvez. Aztán ott volt az újonc Zirkzee kiábrándító teljesítménye, aki egyenesen elhasalt a védekező középpályás Arne Slota csatára.

Mire érdemes fogadni:

A két csapat statisztikailag eddig nem sokban különbözik egymástól: A Southampton egy gólt szerzett a bajnokságban, a United kétszer. A kapura lövések tekintetében sincs különbség (11:12), de a Unitednek azért van három pontja, mert az első fordulóban akaraterőből megszorongatta a Fulhamet. És a St. Mary’s-ben is a tapasztalat jelentheti a különbséget, hiszen a hazaiak még nem igazán ismerik a Premier League-et.