Sinner J. – Fritz T.: Sinner J./+32,5 drágakő

szeptember 8, 2024
7 Nézettség

A mi választásunk: Sinner J. – Fritz T.: Sinner J./+32,5 drágakő

08.09.2024 20:00

Elérkezett a US Open utolsó játéknapja, és a férfiaknál a Grand Slam-viadal már hagyományosnak mondható döntőjében a világelső Jannik Sinner és a világranglista 12. helyén álló Taylor Fritz találkozik. Összecsapásuk drámai és kiegyenlített küzdelemnek ígérkezik, akárcsak a legutóbbi, Indian Wells-i találkozójukon, ahol Sinner három szettben győzött.

Az olasz Sinner remek formában van a US Openen. A döntőig vezető úton egy-egy szettet veszített Mackenzie McDonald és Daniil Medvedev ellen, de egyébként minden mérkőzését 3-0-ra nyerte. A Jack Draper elleni elődöntőben 7:5, 7:6, 6:2-re nyert, amikor ellenfele a meccs végére teljesen elvesztette az erejét. De az olasz sem volt 100%-os fizikai állapotban, a bal kezével is gondok voltak, amit a meccs után sokáig jegelnie kellett. Ennek ellenére egyértelműen ő volt a jobb ezen a mérkőzésen.

Az amerikai Fritz nagyon empatikusan kezdte a tornát, és az első három meccsét nagyon simán, 3:0 szettben nyerte. Aztán azonban a sorsolás nem éppen kegyes volt hozzá, és a nyolcaddöntőben és a negyeddöntőben kemény meccseket vívott Casper Ruud és Alexander Zverev ellen, akiket meccslabdáról 3-1-re vert. A Frances Tiafoe elleni elődöntős derbi volt a hab a tortán, ahol ugyan 1-2 szettben kikapott, de végül öt szettes csatában diadalmaskodott, és bejutott első Grand Slam-döntőjébe.

Mire érdemes fogadni:

Jannik Sinner a mérkőzés favoritja, ráadásul sokkal több tapasztalata van az ilyen nagy meccseken, ami mindenképpen segíthet neki. Fritz azonban óriási küzdést mutatott a torna során, és nem fogja olcsón adni a bőrét. Sinner nyerhet, de minimum 33 meccset fog játszani.