június 25, 2024
65 Nézettség

Tippünk: Siniakova K. – Samsonova L.: 1

25.06.2024 17:30

Kateryna Siniakova legutóbb Ljudmila Samsonova ellen játszott füvön, tavaly nyert. Ez Bad Homburgban történt, ahol tavaly megnyerte a bajnoki címet, és ahol idén a francia Clara Burel elleni győzelemmel kezdte meg a címvédés útját.

Siniakova már Berlinben is nagyszerű teljesítményt nyújtott, ahol a múlt héten a selejtezőből a negyeddöntőig jutott, ahol a világranglista-ötödik Jessica Pegula ellen bukott el. Bár ez a szoros, három szettben elszenvedett vereség csalódást okozhatott, tele volt elszántsággal, és azonnal továbbjutott a következő versenyre, amely tavaly sok boldog pillanatot hozott számára. Bár az első fordulóban Burel ellen nem volt egészen szuverén, végül a harmadik szettben teljesen átvette az irányítást, és 6-1-re deklasszálta ellenfelét.

Szamszonova szintén Berlinben nyitotta a szezon füves részét, ott azonban az első fordulóban búcsúzott. Bad Homburgban a világranglista 15. helyezettje a salakos Sara Sorribes Tormmal találkozott a nyitókörben, akit a várakozásoknak megfelelően 6:3, 6:1-re felülmúlt. Siniakova azonban egy kicsit más dió lesz.