Sabalenka A. – Zheng Q.: pontos eredmény 2:0

október 13, 2024
14 Nézettség

Tippünk: Sabalenka A. – Zheng Q.: pontos eredmény 2:0

13.10.2024 11:00

Vasárnap a kínai Wuhanban csúcsosodik ki az idei teniszszezon utolsó női 1000-es tornája. A fehérorosz Aryna Sabalenka és a hazai Qin Wen Cheng csap össze.

A huszonkét éves Cheng a hetedik helyen áll a ranglistán. Idén megnyerte a palermói salakversenyt és főleg a párizsi olimpiát. Az év elején döntőt játszott az Australian Openen, ahol kikapott a soron következő ellenfelétől. Wuhanban ő az első hazai döntős a torna történetében. A nyolcaddöntőben a kanadai Fernandez ellen fordított egy párharcot, és a negyeddöntőben is három szettig kellett mennie az olasz Paolini ellen. Legutóbb pedig hatalmas favorit pozícióból, pályafutása legnagyobb elődöntőjében honfitársát, Xinyu Wangot győzte le.

Sabalenka lesz a favorit. A minszki születésű játékos a második helyen áll a ranglistán, és azért küzd, hogy a szezont az élen zárja. A wuhani környezet nagyon fekszik neki. A kétszeres tornagyőztes még nem veszített mérkőzést ebben a hírhedt városban, és 16-0-s mérleggel büszkélkedhet. Ezen a héten a kazah Putintseva ellen egy háromszettes nyolc szettben fordított, majd az amerikai Gauff elleni elődöntőben. A két meccs közé beékelődött egy sima győzelem a lengyel Frech ellen.

Mire érdemes fogadni:

A fehérorosz ütőjátékos úton van ahhoz, hogy befejezze a kalap-trükköt az egyik kedvenc versenyén. Idén mindkét kemény borításon játszott Grand Slam-tornán dominált, mindkettőn legyőzte Chenget (6-1, 6-2 és 6-3, 6-2). Három párharcban még soha nem veszített ellene szettet, és ez vasárnap sem lehet másképp.