június 5, 2024
22 Nézettség

Tippünk: Paolini J. – Andreeva M.: 2

06.06.2024 16:15

Szenzációsnak mondható a Roland Garros elődöntője Jasmine Paolini és Mirra Andreeva között. Mindkét játékos biztosan nem tartozott azok közé a teniszezők közé, akiknek a legjobb négy közé jutásban bíztak volna, és különösen a negyeddöntő mérkőzések hoztak sok meglepő fordulatot.

A tizenhét éves Andreeva három szettben győzte le a világranglista második helyén álló Aryna Sabalenkát, ami hatalmas szenzációnak számított. Még ahhoz képest is, hogy Andrejeva még csak 17 éves. A fiatal orosz lett a legfiatalabb Grand Slam-elődöntős 1997 óta, amikor az akkor 16 éves Martina Hingis betört a legjobb négy közé.

Az olasz Paolini is nagy meglepetés volt. Három szettben kapott ki a világranglista-vezető Elena Rybakina ellen, aki nagyon jó formában volt Párizsban. A huszonnyolc éves Paolini jelentősen megjavította eddigi Grand Slam-csúcsát, ugyanis még soha nem jutott tovább a nyolcadik fordulóból.

Mire érdemes fogadni:

Andreeva és Paolini idén már egyszer megmérkőzött egymással. Madridban salakon Andrejeva 7:6, 6:4-re nyert. Párizsban megismétlődik a helyzet, és a fiatal Andrejeva folytatja sprintes menetelését.