július 18, 2024
29 Nézettség

Tippünk: Opava – Vlasim: dupla esélyes 0-0

19.07.2024 18:00

A második liga ugyanúgy kezdődik, mint az első, a pénteki felkészülési mérkőzéssel, az új edzővel rendelkező csapatok, amelyeknek a felkészülése egyáltalán nem sikerült, Opavában csapnak össze egymással.

A sziléziaiak Tomáš Zápotočný edzőt szerződtették, aki tavaly a České Budějovicét vezette Marek Nikl-lel közösen. Mindenki tudja, hogyan nézett ki a dél-csehországi csapat az ő irányításuk alatt. A Dinamó gyönyörű kombinatív futballt játszott, ami azonban a lyukas védelem miatt nem hozott eredményt. Opavában első ligás elképzeléseik vannak, de a klub még mindig keresi a biztos anyagi hátteret, a költségvetés nem kiegyensúlyozott. A csapat a nyáron nagy változásokon ment keresztül, játszik, és az eredmények nem voltak biztatóak – két döntetlen és három vereség.

Még rosszabbul sikerült a Vlašim felkészülése, amely a harmadik ligás Zápy elleni főpróbáig (1:1) nem kapott ki először. Öt mérkőzésen 16 gólt kaptak, ebből ötöt a harmadosztályú Ústí nad Labem ellen. Az új edzőnek, Aleš Majernek van mit dolgoznia, de a sikeres Martin Hyský után ez nagyon nehéz lesz. A Vlašim új csapatot épít, ami Blaník alatt megszokott dolog, de idén minden eddiginél több változás történt.

Mire érdemes fogadni:

Nehéz favoritot találni a mérkőzésre. Az elmúlt szezonban mindkét párharc döntetlennel zárult, így dupla eséllyel a döntetlent ajánljuk.