március 22, 2024
26 Nézettség

Tippünk: Neumayer L. – Forejtek J.: 1

22.03.2024 12:20

Jonáš Forejtek tavaly december óta először jutott negyeddöntőbe az ATP Challenger Touron. A horvátországi Zadarban sikerrel vette a selejtezőt, a főtáblán pedig két kemény háromszettes mérkőzést vívott. Ezekkel a viszonylag tisztességes eredményekkel a világranglista 421. helyén álló játékos a pénteki összecsapásra a ranglistán 200 hellyel feljebb rangsorolt osztrák Lukas Neumayerrel megy, aki papíron az összecsapás favoritja.

Forejtek az elmúlt években sokat szenvedett egészségügyi problémáktól. Amikor úgy tűnt, hogy végre elkapja a formáját, mindig jött egy visszaesés egy sérülés formájában. Természetesen emiatt eltűnt a formája, és a cseh teniszező gyakorlatilag mindig a nulláról indult. Ez természetesen az eredményeken is meglátszik, amivel az egykori junior világelső durván elégedetlen.

Az osztrák Neumayer márciusban játssza második negyeddöntőjét. A legjobb nyolc közé először a betonon jutott be Tenerifén. Most salakon játszik, ami még a kedvenc felülete is. És ezt Zadarban is megerősítette, ahol a nyolcadik fordulóban 6:2, 6:1-re utasította maga mögé Dominic Thiemet. Bár Thiem már régóta nem úgy játszik, mint régen (egy csuklósérülés után elvesztette legnagyobb fegyverét, ami a zúzós előkeze volt), ez egy nagy skalp volt Neumayer számára.

Mire érdemes fogadni:

Lukas Neumayer két meccset sikerült Zadarban, melyeken mindkét ellenfelét legyőzte. Forejtek viszont háromszettes csatákat vívott, és némileg szerencsésen jutott tovább a negyeddöntőbe. Az osztrák teniszező enyhe esélyesként erősíti meg szerepét, és jut tovább az elődöntőbe.