Németország – Lettország: kevesebb, mint 5.5 gól

május 14, 2024
28 Nézettség

Tippünk: Németország – Lettország: kevesebb, mint 5.5 gól

15.05.2024 16:20

Szerda délután Ostravában a B csoport mérkőzését Németország és Lettország játssza a jégkorong-világbajnokságon. Mindkét csapat teljesen más hangulatban vág neki az összecsapásnak.

Lettország megvédi tavalyi szenzációs bronzérmét, és az első három mérkőzésen még nem kapott ki. A tavalyi sikercsapatból tizenhét játékost is felvonultató együttes Lengyelországot (5:4) és Franciaországot (3:2) győzte le hosszabbítás után. Kedden a kapus Merzlikins Kolumbusz csapata teljes gólzáporban volt, amikor 2:0-ra legyőzte Kazahsztánt. Lettország hét ponttal Svédország mögött a második helyen áll a tabellán, és jó úton halad a kieséses szakasz felé.

A németek is szeretnének részt venni, de a Szlovákia elleni 6:4-es nyitány után az Egyesült Államok és Svédország ellen 1:6-os vereséget szenvedtek. Bár ezeken a meccseken Németország egyértelmű esélytelenebb volt, valószínűleg arra lehetett számítani, hogy 120 perc alatt kétszeresnél több gólt tudnak majd szerezni. Különösen olyan csatárokkal a soraikban, mint Peterka (Buffalo) és Sturm (San Jose). Mindketten eddig némák voltak a bajnokságban.

Mire érdemes fogadni:

Németország enyhe papírforma favoritként megy a mérkőzésre, és égető szüksége van a gólokra. De nehéz dolguk lesz a védekezőbb szellemű lettekkel szemben. Szép hoki helyett inkább nagy csatára számítsunk, amely valószínűleg nem fog túl sok gólt kínálni. Három, négy, kettő és négy – ennyi gól esett az elmúlt négy találkozón. Még Vítkovicében sem lehet több ötnél.