június 28, 2024
29 Nézettség

Tippünk: Németország – Dánia: 1. félidő 0

29.06.2024 21:00

Csak Niclas Füllkrug gólja a Svájc elleni zárómeccs hajrájában állította meg a németek első helyről való továbbjutását a nyolcaddöntőbe. A Skócia (5-1) és Magyarország (2-0) elleni két egyértelmű győzelem után az utolsó meccs figyelmeztetés volt a hazaiak számára, hogy minden visszaesés visszaüthet.

Ennek ellenére Julian Nagelsmann edző – hitéhez híven – minden alapemberét bevetette, hogy a meccsritmusban maradjon. Mindenesetre a csapat csoportkörben nyújtott domináns teljesítménye reményt ad a német szurkolóknak, hogy a Die Mannschaft véget vethet a hosszú várakozásnak az 1996 óta tartó negyedik Európa-bajnoki címre.

A kulcsfontosságú támadók, Jamal Musiala, Toni Kroos és Florian Wirtz formában vannak, a csapat önbizalmat szerzett, és számíthat a szurkolók hatalmas támogatására. A Svájc elleni mérkőzésen azonban kiderült, hogy ha vannak gyengeségei a németeknek, az a védekezésben van. Hiszen az előző, Magyarország elleni mérkőzésen többször is esélyt kaptak ellenfelükkel szemben.

A dánok, akik még nem kaptak ki a tornán, szintén a védekezési hibákat akarják majd kihasználni. A C-csoportban három döntetlent értek el (Szlovénia 1:1, Anglia 1:1, Szerbia 0:0), és a legutóbbi tizenöt meccsükből csak egyet veszítettek el a selejtező végén, Észak-Írországban, amikor már zsebben volt az Eb-re való kijutás.

Az északiaknak azonban a nyolcaddöntőben jobban kell teljesíteniük, mint a csoportkörben, amelyben nem voltak túl meggyőzőek, és a Szlovénia elleni nyitómeccset leszámítva nehezen jutottak veszélyes lövőhelyzetbe.

Mire érdemes fogadni:

A régóta nem találkoztak egymással a régiós szomszédok, a legutóbbi két felkészülési mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult. A félidőben akár döntetlen is lehet.