március 19, 2024
25 Nézettség

Tippünk: Litomerice – Zlín: győztes Zlín

19.03.2024 17:30

Míg az Extraligában még csak a negyeddöntő második meccsét játszották le, addig egy szinttel lejjebb már az elődöntők kezdődnek. Története során először a Stadion Litoměřice, amely a Třebíčet a maximálisan lehetséges öt mérkőzésen kiütötte. Ez volt az egyetlen negyeddöntős sorozat, amely szombatig tartott. A leggyorsabban a Zlín jutott a legjobb négy közé, amely szerdán három meccsen intézte el a Prostějovot.

A Kosoknak a gyenge alapszakasz után sikerült rájátszás üzemmódba kapcsolniuk. Akárcsak tavaly, idén is úgy csúsztak be a rájátszásba, hogy az utolsó hosszabbításban nyertek. A Kosok minimalizálták a hibákat, eredményesek, és ami a legfontosabb, hogy a tavalyi rájátszás legjobb játékosára, Huf kapusra támaszkodhatnak. A Zlín számára az elődöntő előremutató cél, a klub vissza akar térni a ligába, tavaly azonban a Kladnóval szemben elbukott a gáton, a rájátszásba viszont megtörten jutott be. Éppen ezért a berlinieknek minden sorozatot minél hamarabb be kell fejezniük.

A Litoměřicének nincs vesztenivalója az elődöntőben, ami egyrészt előny, másrészt a játékosok már az elődöntőbe jutással is elégedettek lehetnek. A stadionban nem gondolnak az extraligára, nincs meg a sportszerűség (stadion) és a játéklehetőség (sok vendégjátékos). A motiváció, ami kulcsfontosságú, a Zlín oldalán lesz.

Mire érdemes fogadni:

A Litoměřice mind a négy mérkőzését megnyerte az alapszakaszban, de csak egy-egy góllal (kétszer 2:1 otthon, kétszer 4:3 idegenben). A rájátszást másképp játsszák, és a berliniek jobban is állnak. Tegyünk fel egy kettest a szelvényre.