augusztus 1, 2024
14 Nézettség

Tippünk: Jablonec – Plzeň: Kettős esély 0-0

03.08.2024 17:00

A Plzeň már az Európa Liga 3. előselejtezőkörére kezd figyelni, amelyet jövő csütörtökön játszanak Kassán, ahol az ukrán Kryvbasnak van európai menedékhelye. Előtte azonban a Viktóriának a jabloneci Střelnice stadionban kell helytállnia, ahol a legutóbbi három mérkőzését megnyerte.

A Pilsen a cseh élvonalból utolsóként jut be a kupákba, és két bajnoki forduló után a Štruncové sadyban maximálisan hat ponttal elégedettek. Mindenesetre a vasárnapi, izzasztó 1-0-s hazai győzelem a Hradec Králové ellen nehezen jött össze, az egyetlen gólt Šulc szerezte saját büntetőjéből.

Koubek edző ragaszkodik a jól bevált felálláshoz, az egyetlen és kényszerű változtatást az élvonalban kellett végrehajtania, ahol Kabongot Vydra váltotta. Nagy kellemetlenség Kabongo sérülése, aki az egész szezont kihagyja. Első meccse a Duklában (3:1) jól sikerült, így Chorý Slaviához való távozása után a Plzeňnek tovább kell keresnie az utódját.

A Jablonec harmadik mérkőzése előtt áll egy európai kupaszereplő ellen, és a minőségük fokozatosan emelkedik. A Mlada Boleslav elleni 2-0-s hazai győzelem után, amellyel az északiak két kizárással is győzelemre söpörtek, 0-1-re kikaptak Ostravában, és sajnálhatják, hogy nem szereztek legalább egy pontot a rivális ellen. A Jablonec azonban azt sugallta, hogy ebben a szezonban talán nem kell aggódniuk az üdvösség miatt.

Az új edző, Luboš Kozel változást hozott, a csapat egyenesebben játszik, de a szűkös keret akadályozhatja, Ostravában Kozel mindössze nyolc cserét ültetett a kispadra, köztük két kapust.

Mire érdemes fogadni:

Trükkös párharc előtt áll a Plzeň. A Jablonec ellen felvehetik a harcot, de keményebben fognak harapni, mint az előző szezonokban, és a döntetlen sokáig, legalább a félidőig eltarthat. A végén aztán egy döntetlen is csilloghat.