Hr.Králové – Ml.Boleslav: dupla esély 0-0

augusztus 4, 2024
9 Nézettség

Tippünk: Hr.Králové – Ml.Boleslav: dupla esély 0-0

04.08.2024 17:00

Míg a Baník a csütörtöki, örményországi kupavisszavágó után egy plusz ligás szabadnapot kapott az LFA-tól, addig a Mladá Boleslav nem volt ilyen szerencsés, és a csütörtöki litvániai meccs után vasárnap Hradec Královéban kell játszania. A közép-csehországiaknak a visszavágón aratott győzelem biztosította a tizedik jubileumi szezonjukat az európai kupákban.

A Boleslavnak sikerült nagyobb gond nélkül bejutnia a Konferencia Ligába, ahol a Transinvestet kétszer is simán legyőzte (2:0, 1:0 otthon), és a harmadik fordulóban az izraeli Be’er Sheva lesz az ellenfele. Holoubek csapata zsinórban harmadszor tartotta a nullát, és a Jablonecben két játékos kiküldésével járó összeomlás után (0:2) rögtön összeszedte magát.

Kérdés azonban, hogy a csütörtöki meccs a nehéz vilniusi műfüvön mit tesz a csapattal, különösen az utazás. A Boleslav alakulata minőségileg nem olyan széles, mint a Sparta, a Slavia vagy a Plzen.

A Hradec egyelőre elmarad a várakozásoktól, a tavaszi nekifutás után dadogtak Votróék, és a játékuk sem jó. Maximális szerencse segítségével, a stopper Spáčil utolsó perces góljával 1:0-ra verték otthon a Teplicét, majd Plzeňben csak 0:1-re kaptak ki, de ismét nem sikerült meggyőzniük. A csapatból egészségügyi okok miatt hiányzik a tapasztalt játékosok közül Krejci, Vlkanova, Pilař, akiknek a támadójátékban kellene sokat lendíteniük. Jelen állás szerint Hradecky teljesítménye nehézkes, szikra nélkül való.

Mire érdemes fogadni:

Nehéz párharcot választani. A Hradec formán kívül van, a vendégek csütörtöki litvániai kirándulást tudhatnak maguk mögött. Döntetlen valószínűsíthető, félidőben, vagy dupla esély a végén. A lapokra lehet várni, a votrociak folytatják a tendenciát, a bajnokság egyik legbüntetőbb csapata – két forduló alatt már tíz sárga lapot gyűjtöttek be, egyszer annyit, mint a mögöttük álló második csapat.