Horvátország – Albánia: győztes Horvátország/kevesebb mint 3.5 gól a mérkőzésen

HUbookmaker
június 18, 2024
18 Nézettség

Tippünk: Horvátország – Albánia: győztes Horvátország/kevesebb mint 3.5 gól a mérkőzésen

19.06.2024 15:00

A főcsoportok második fordulójának mérkőzései egy balkáni derbivel kezdődnek két olyan csapat között, amelyek a bajnokság nyitómérkőzéseit elveszítették.

Horvátország a portugáliai győzelemtől felbuzdulva érkezett az Eb-re, de Spanyolországtól megtanulták a leckét a produktivitásról. A várt gólok mércéje szerint az xG még szűken is nyert, csakhogy az eredmény egyértelmű 0-3 lett. Az összes gól a félidő előtt esett, a második félidőben Zlatko Dalic edző kímélte a Modric vezette alapembereit, és csapata még egy büntetőt is eladott a végén. A meccs kulcsa azonban a Spanyolország első két gólja után azonnal, a 29. és a 32. percben kihagyott lehetőségek voltak. A vátesziek a spanyolok ellen gyakrabban birtokolták a labdát, és játékdominanciájuk még inkább érvényesülni fog az Albánia elleni párharcban.

A cseh selejtezőcsoport győztese a védekező blokkból kerül ki, az Olaszország elleni párharcban pedig csak 34%-ban birtokolták a labdát. Alig 23 másodperc elteltével Bajrami jutott át, és Di Marco rosszul elvégzett szabadrúgásából a kapuba zsírozott, de minden idők leggyorsabb Eb-gólja volt Albánia egyetlen pozitívuma a mérkőzésen, amelyet a csoport esélytelenebbjei végül 1-2-re elveszítettek. Ez is mutatja, hogy ha egy csapat vesztésre áll, akkor nincs meg a minősége ahhoz, hogy egy Olaszország kaliberű ellenfelet kijátsszon és nyomás alá helyezze.

Mindkét edző változtat a felálláson. Dalic valószínűleg visszahozza Guardiolát a védelem bal oldaláról a stoppos posztra a spanyolok ellen nem jól játszó Pongracic helyére, valamint Brozovicot a középpályára, ahol helyette Pashalic kaphat lehetőséget a kezdőből. Albániának a jobb oldalon van gondja, ahol a Lengyelország és Csehország elleni hazai meccseken győztes gólt szerző Asani sérült.

Mire érdemes fogadni:

Mindkét csapat számára kritikus az első mérkőzés, egy vereség valószínűleg a bajnokság végét jelentené. A nagy tornákról szerzett tapasztalat és a minőség a horvátok mellett szól, akiknek türelemmel kell majd legyőzniük a védekező albán falat. Egy, esetleg két gól azonban elég lehet nekik a győzelemhez.