augusztus 8, 2024
10 Nézettség

A mi választásunk: Haddad Maia B. – Boulter K.: 2

08.08.2024 19:30

A kanadai Torontóban zajló WTA 1000-es tornán a második fordulóban Beatriz Haddad Mai és Katie Boulter csap össze egymással. Bár előbbi a magasabban rangsorolt játékos, a brit játékos a favorit a továbbjutásra.

Haddad Mai 2022-ben és 2023-ban összesen négy egyéni tornagyőzelmet szerzett. Ettől messze volt az előző évben Torontóban, ahol a döntőben kikapott. Idén azonban a balkezes brazil teljesítménye gyengébb. Abu-Dzabiból van egy elődöntője, de a világranglista 22. helyezettje a legtöbb versenytől már az első vagy második szereplése után búcsúzott.

Boulter áttörő szezont fut. A brit március elején az amerikai San Diegóban a beton ötkarikás játékokon dominált, június közepén pedig a hazai füvön, Nottinghamben is hódított. Ezzel először pillantotta meg a ranglista első három helyezettjét. Jelenleg a 33. helyen áll.

Mindkét játékosnak három szettig kellett mennie az első fordulóban. Boulter két óra alatt 6:4, 3:6 és 6:1 arányban győzte le az amerikai Perát. Haddad Mai volt az, aki közel három és fél órát töltött a pályán Maria Bouzkovával. Egy hibákkal teli mérkőzésen végül 5:7, 6:2 és 7:6(1) arányban legyőzte a szívós csehet.

Mire érdemes fogadni:

Boulter jobb formában van idén, mint Haddad Mai. Az év eleje óta 17 meccséből 13-at megnyert kemény borításon, míg ellenfele egészen tegnapig mínuszban volt (jelenleg 9/9). Ráadásul a szőke brit ebben a szezonban már kétszer is összecsapott a dél-amerikaival, és mindkétszer győzelmet aratott a gyors borításon. Nincs tehát semmi akadálya annak, hogy harmadszor is megtegye ezt szép oddsok mellett.