FC Copenhagen – Ostrava: hendikep FC Copenhagen -1.5

augusztus 7, 2024
11 Nézettség

Tippünk: FC Koppenhága – Ostrava: hendikep FC Koppenhága -1.5

07.08.2024 19:00

Vonzó, de nehéz ellenfél vár a Baníkra a Konferencia Európa Liga harmadik fordulójában. Azzal a klubbal találkoznak, amely a tavalyi Bajnokok Ligája harmadik fordulójában büntetőpárbajban kiütötte a prágai Szpartakot, és a Manchester United, valamint a Galatasaray kárára jutott tovább a nyolcaddöntőbe a milliós versenyben, ahol a Manchester Cityvel szemben bukott el.

A kupaélmény egyértelműen az FC Koppenhága mellett szól, amely az UEFA klubkoefficiensében a 46. helyen áll, míg az Ostrava hosszú tizennégy év után gyűjtögeti a pontokat benne. A második előselejtezőkörben kétszer is legyőzték az Urartut (5-1, 2-0), de a Koppenhága több szinttel az örmény csapat fölött áll.

Az Oroszlánok sima győzelmet arattak a Gibraltar Magpies felett (3-0, 5-1), és szintén jól állnak a dán bajnokságban, ahol három forduló után hét pontjuk van. A vasárnapi, Randers elleni hazai főpróba nem úgy sikerült, ahogy a Koppenhága szerette volna, csak 1:1-es döntetlent értek el az erőviszonyok alapján, de annál inkább arra koncentrálnak majd, hogy sikerrel kezdjék az Ostrava elleni dupla rangadót.

Baník elhalasztotta a vasárnapi, Karviná elleni mérkőzést, hogy erőt kíméljen a szerdai, dán fővárosi meccsre. A vendégek gyakorlatilag még soha nem találkoztak hasonló kvalitású ellenféllel, a cseh bajnokság első három helyezettjével vívott párharcokat leszámítva, amelyekkel nem tudnak mit kezdeni, új lesz számukra a környezet. A koppenhágaiak egyénileg jobbak, és talán a brazil Ewerton technikailag is felérhet hozzájuk.

Mire érdemes fogadni:

Az Ostrava szeretne elfogadható eredményt vinni a visszavágóra, de az európai valósággal való összecsapása legalább kétgólos vereséggel fog végződni.