Dánia – Anglia: kevesebb, mint 2.5 gól a mérkőzésen

június 20, 2024
15 Nézettség

Tippünk: Dánia – Anglia: kevesebb, mint 2.5 gól a mérkőzésen

20.06.2024 18:00

A frankfurti Waldstadionban rendezik meg a tavalyi Eb elődöntőjének visszavágóját, amelyet Anglia 2-1-es hosszabbításos dráma után nyert meg a Wembley otthonában.

A címvédő ezüstérmesek az idei tornára is győztesen léptek pályára, 1-0-ra verték Szerbiát, de a teljesítményük messze nem volt ideális. A nyitó nyomásból Bellingham góljával tőkét kovácsoltak, aki egyébként nem tűnt ki. A válogatottban a bal oldalon játszó Foden nem volt a támadói potenciáljának megfelelő. A jobb oldalon ott van az a bizonyos Saka. A csapatkapitány Kane egy kihagyott lehetőséget leszámítva nem tudott gólt szerezni.

Az Albion a második félidőt az eredmény miatt aggódva fejezte be, de nem engedte komolyabb lehetőséghez jutni a szerbeket, és megszerezte az ötödik tiszta gólját az Euro-csoportmeccseken. Utoljára húsz éve Franciaország ellen szenvedtek vereséget a torna ezen szakaszában.

Dánia is karnyújtásnyira volt az 1-0-s győzelemtől, csak a fordulás után lassítottak, és a szlovénok a 77. percben megbüntették őket. Hamlet hazájában csalódottság uralkodott az 1-1-es döntetlen után, a három pont a kiesőjelölt elleni meccsen számít.

A mérkőzésnek azonban volt néhány pozitívuma is a dánok számára. Pontosan 1100 nappal a hazai Eb-n elszenvedett szívinfarktusa után Christian Eriksen visszatért a bajnokságba, és rögtön gólt is szerzett. A Manchester United szélsője egyike annak a tizenegy játékosnak, aki Angliában rúgja a bőrt, így tökéletesen ismeri az ellenfeleket.

Mire érdemes fogadni:

A két csapat legutóbbi négy mérkőzéséből három nem hozott egynél több gólt (1:0, 0:0, 0:1), a maradék három pedig hosszabbításban dőlt el. A nyitóforduló eredményei arra engednek következtetni, hogy a maximum két gól lesz. Az oddsok gyakorlatilag megegyeznek az angolok győzelmének esélyeivel.