március 10, 2024
27 Nézettség

A mi tippünk: Chelsea – Newcastle: 2. félidő: 2.

11.03.2024 21:00

A Chelsea legutóbb meghosszabbította hárommeccses vereség nélküli bajnoki sorozatát, de a Brentfordban elért döntetlennel csak a 11. helyen maradt. A Newcastle a legutóbbi fordulóban 3-0-ra verte a Wolvest, így feljött a nyolcadik helyre, ahonnan a hétvége előtt négy pont volt a lemaradása az első hat helyezetthez képest.

A Chelsea a második félidő első öt percében szerzett gólt az utolsó fordulóban, ez harmadszor fordult elő a PL-ben ebben a szezonban – utoljára 20 évvel ezelőtt kaptak ennél többet ebben a játékrészben. A második félidő kezdete tehát nem megy jól Pocchettino edző védenceinek, és ez a meccsek ezen szakaszában végig tükröződik a teljesítményükön: a Chelsea a harmadik legrosszabb a második félidők tekintetében a ligában.

A Newcastle ezzel szemben remek második félidővel rendelkezik (12-5-10), és az idei szezon első bajnoki találkozóján is dominált, 3-0-ra nyert a második 45 percben (összességében 4-1). A vendégek aztán a szünet után zsinórban hatszor tudtak betalálni a bajnokságban.

Mire érdemes fogadni:

A vendégek 57 bajnoki góljukból 33-at a második felvonásban szereztek, míg a Chelsea 43 góljából 28-at a második felvonásban. Ennek a statisztikának a megerősítését láthatjuk majd a Stamford Bridge-en.