Vekic D. – Sabalenka A.: Sabalenka A. -5,5 drágakő

február 20, 2024
28 Nézettség

Tippünk: Vekic D. – Sabalenka A.: Sabalenka A. -5,5 drágakő

20.02.2024 09:15

Aryna Sabalenka először tér vissza a pályára az Australian Open óta, ahol néhány hete pályafutása második Grand Slam-címét szerezte. Gyakorlatilag a címvédésig suhant, mind a hét meccsét szettveszteség nélkül nyerte meg.

Visszatéréséhez a dubaji tornát választotta, ahol eddigi legjobb eredménye, hogy háromszor is negyeddöntőbe jutott. Ezt szeretné idén megdönteni, és a nyitómeccse viszonylag könnyű ellenfelet kínál neki a horvát Donna Vekić személyében, akit eddig ötször győzött le.

A huszonhét éves Vekic a dubaji tornát a nyitókörben nyitotta (amelyben Sabalenka búcsúzott), és a kínai Hszin-Jü Vangot verte két szettben. Ez azonban egy kicsit más szintű ellenfél, mint a világranglista második helyezettje és Grand Slam-bajnok Sabalenka.

Mire érdemes fogadni:

Sabalenka a mérkőzés egyértelmű favoritja. Tavaly Melbourne-ben betonpályán két szettben 6:3, 6:2-re verte a horvátot. Dubajban erre az eredményre fog építeni, és legalább hat gémmel nyerni.