március 15, 2024
29 Nézettség

A tippünk: A mi tippünk: 1. FC Köln – RB Leipzig: 2

15.03.2024 20:30

Az 1. FC Köln és az RB Leipzig eltérő ambíciókkal vág neki a Bundesliga utolsó kilenc fordulójának. Ha a rajnai csapat a német elitben maradásért küzd, az ellenfél a Bajnokok Ligájába szeretne kvalifikálni.

A „kecskemétiek” a múlt héten kétszer sem tudták megtartani előnyüket a Borussia Mönchengladbach ellen a regionális derbin, és a 3-3-as döntetlen után meg kellett elégedniük egy ponttal, amivel öt meccsre hosszabbították nyeretlenségi sorozatukat (0-3-2), de ennek ellenére megtartották az alkupozíciót. Az 1. FC Köln mindkét fent említett vereségét hazai pályán jegyezte, és éppen saját szurkolói előtt kell megdolgozniuk, most a bajnokság második legrosszabb csapata (9).

A Lipcse az európai porond utolsó helyén végzett Darmstadtot könnyedén legyőzte (2-0), és továbbra is egy ponttal van lemaradva a negyedik helyezett Borussia Dortmund mögött, amely a jelenlegi erőviszonyok alapján utolsóként jutna be a milliós versenybe. A szászok két hete meggyőző fölénnyel nyertek Bochumban (4-1), de az eddigi négy idegenbeli bajnoki mérkőzésükből csak két pontot szereztek, ami kihatott az összesített mérlegükre (5-2-5).

Mire érdemes fogadni:

A Die Roten Bullen október vége óta mindössze kétszer nyert idegenben (2-2-4) a bajnokságban, ezúttal azonban javítani tudnak kedvezőtlen mérlegükön, és elhozzák a szükséges három pontot a RheinEnergieStadionból.